Szanowny Pan Władimir Putin

Prezydent Federacji Rosyjskiej

 

 

Szanowny Panie Prezydencie

 

         W imieniu ogólnopolskiego środowiska zrzeszonego w Polskiej Wspólnocie Narodowej, Polskim Komitecie Słowiańskim i Stowarzyszeniu Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej najserdeczniej gratuluję Panu ponownego wyboru na zaszczytne i odpowiedzialne stanowisko Prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Życzę Panu z całego serca, aby pod Pana przywództwem Rosja nadal rozwijała się wszechstonnie i osiągała szczyty swojej cywilizacyjnej mocy.

         Dla nas Polaków reprezentujących polski ruch narodowy i polski ruch słowiański Rosja to bratnie Słowiańskie Państwo, a sojusz z Rosją jest w najżywotniejszym interesie Narodu i Państwa Polskiego. Dlatego jako Polacy-Patrioci kochający Polskę pragniemy kierować nasz Kraj na drogę przyjaźni i sojuszu z Rosją oraz ze wszystkimi Państwami Słowiańskimi, służąc idei umacniania pokojowego ładu w Europie i na Świecie.

         Życzę Panu – Panie Prezydencie – dalszych wielkich osiągnięć w rozwijaniu Rosji i umacnianiu rosyjskiego posłannictwa tworzenia pokojowego ładu światowego opartego na przyjaznej współpracy suwerennych Państw narodowych.

 

 

Bolesław Tejkowski

Zastępca Przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Słowiańskiego

z siedzibą w Moskwie,

Przewodniczący Polskiego Komitetu Słowiańskiego

z siedzibą w Warszawie.

 

 

 

Warszawa, 19 marca 2018 roku

 

 

 

 

 

List gratulacyjny j.pol.
List gratulacyjny j.ros.